високий рейтинг 4,9
Оцінка клієнтів

Тел: +38 (097) 100 49 98

Передзвоню за 30 секунд

Право на спадщину особи, яка проживала із спадкоємцем без реєстрації шлюбу

Послуги

03.11.2021

Консультація адвоката

Залиште телефон і отримайте декілька варіантів вирішення вашої проблеми


  Оцінка клієнтів

  На практиці часто виникають ситуації коли особи роками проживають однією сім’єю без офіційної реєстрації шлюбу, набувають спільне майно, а потім один з них помирає. У разі відсутності заповіту у другого з них виникає запитання спадкування за законом.

  Відповідно до Цивільного кодексу України є п’ять черг спадкування, при цьому кожна наступна черга одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців першої черги, усунення їх від права на спадкування, не прийняття спадщини або відмови від прийняття.

  До першої черги на спадкування, відповідно до статті 1261 ЦК України  належать діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

  Важливо, якщо шлюб не був офіційно зареєстрований, чоловік і жінка не мають статусу подружжя і не мають права спадкувати один за одним за законом.

  Розглянемо дві ситуації:

  1. Особи проживали однією сім’єю більше 5 років та у спадкодавця відсутні інші спадкоємці за законом чи заповітом.

  У такому разі можна звернутися до суду з заявою про встановлення факту спільного проживання однією сім’єю. Після позитивного рішення суду особа буде належати до IV черги спадкоємців і за відсутності інших спадкоємців проблем з прийняттям спадщини не виникатиме.

  • Особи проживали однією сім’єю, але на спадщину претендують інші спадкоємці ( I, II, III черги)

  Єдиним дієвим способом захисту свого права на власність буде звернутися до суду з позовною заявою про визнання майна спільною сумісною власністю. Після рішення суду особа має право виділити своє майно, а спадкоємці будуть спадкувати лише у частці спадкодавця.

  Однак, необхідно пам’ятати встановлення факту спільного проживання однією сім’єю можливе тільки якщо жодна з осіб не перебувала у зареєстрованому шлюбі з іншою особою  (за період спільного проживання однією сім’єю)

  Оцінка клієнтів

  Наслідки, якщо діяти
  самостійно

  01
  Проблеми з оформленням документів

  При самостійній подачі документів виявляються помилки в підготовлених документах. В такому випадку заявник втрачає час та гроші, так як така заява може залишитись без розгляду і повернутись заявнику

  02
  Відсутність досвіду

  Відсутність практичного досвіду і знань у юридичній сфері, не актуальна інформація в сфері законодавства, якою ви оперуєте, може привести до негативного результату.

  03
  Збільшення витрат

  Витрати на проведення процедури судового розгляду можуть значно збільшитись. Вигідніше скористатись послугами професіонала, у якого повністю налагоджений процес представництва інтересів в суді: від збору необхідних документів до перемоги!

  04
  Довіртеся професіоналу

  Вчасне звернення до професіоналів - гарантує вирішення всіх юридичних проблем.

  Подивіться реальні рішення виграних справ

  Виграних справ з державного реєстру судових рішень

  ТОВ "КРИНТА"

  Товариство з обмеженою відповідальністю "Кринта" висловлює свою подяку адвокату Володимиру Круцю за нажання якісної юридичної допомоги.

   

  В рамках ведення нашої господарської діяльності ми зіштовхнулись з проблемою необхідності захисту...

  В. М. Федоров

  Приватне підприємство "ДЕСА"  висловлює Вам свою повагу та щиру подяку за якісну, високопрофесійну та оперативну правову допомогу з захисту інтересів нашого підприємства..

  Б. В. Мартинюк

  Висловлюю подяку адвокату Володимиру Круцю за мій захист в суді першої, апеляційної та касаційної інстанції в кримінальному провадженні по обвинуваченню мене у вчиненні злочину...

  М. Кутецький

  Висловлюю Вам свою подяку за надану мені професійну правничу допомогу в адміністративній справі про призначення мені одноразової грошової допомоги...

  Юридична консультація

  Надішліть заявку і адвокат зв'яжеться з Вами протягом 10 хвилин

  Закриває всі ризики
  Дає впевненість у виборі


   адвокат
   Всі публікації

   Пресс-центр корисної інформації

   29.10.2021
   Повернення безпідставно отриманих коштів
   25.10.2021
   Секрети та хитрощі страхових компаній
   25.10.2021
   Як себе захистити від виконавчого напису нотаріуса?

   Є питання, але не знаєте як їх вирішити?

   Замовте безкоштовний дзвінок і я вислухаю ваші завдання, і на їх основі запропоную варіанти розвитку стратегій.

   Введіть ваші контакти для зв'язку


    Logo

    Контакти

    Замовити дзвінок